Dzisiaj jest Czwartek, 17 stycznia, godzina: 04:36

Miasto

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Siedlcach

Miasto12 stycznia 2019, 11:20

W niedzielę 13 stycznia z rana na ulice Siedlec wyjszli wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którzy będą zbierać datki na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. To już 27. Finał tej dorocznej kwesty. W Siedlcach sztab Orkiestry tradycyjnie mieści się w sali widowiskowej „Podlasie”, w której od godz. 12 będzie czynny  sklepik WOŚP.  

Na terenie miasta odbędzie się wiele imprez charytatywnych na rzecz Orkiestry. W Kręgielni Factory 157 będzie można wesprzeć Orkiestrę i zagrać w kręgle, a w Sali Zabaw Młynek czekać na was będzie „wośpowy” sklepik z gadżetami i słodkościami. Dla WOŚP po praz piąty zagrają siedleccy sportowcy. Miejski Klub Rugby Siedlce, MKP Pogoń Siedlce, MKS Pogoń Siedlce - Rugby, Siedlecki Klub Koszykówki, Siedleckie Łaziki, TKKF Siedleckie - Kickboxing, WLKS Siedlce/Iganie Nowe - Zapasy, Yulo Run Team Siedlce, dzięki Jackowi Wierzbickiemu zagrają w nietypowe dla siebie dyscypliny halowe, a w przerwach pomiędzy meczami odbędą się licytacje sportowych gadżetów. Start o godz. 12:00 w Hali ARMS przy ul. Prusa 6. Squashbox od godz. 10:00 zaprasza na orkiestrowe rozgrywki w squasha.

W Galerii Siedlce od godz. 12:00 Free Motor Bikers Siedlce zaprezentują swoje motocykle, ratownicy z RM Meditrans przeprowadzą pokazy pierwszej pomocy, na niezwykłe taneczne show zaprosi Formacja Tańca Nowoczesnego LUZ, a klub Gladiator Siedlce na sparingi z mistrzami Muay Thai i MMA. Odbędzie się również Kiermasz Ciast, na którym swoje wypieki zaprezentują m.in. Piekarnia Jońscy z Suchożebrów Cukiernia Kaprys.

Moc atrakcji także tradycyjne na Placu gen. Sikorskiego. Siedleckie Stowarzyszenie Miłośników Techniki Zabytkowej KORBA i Klub NATURA-LNIE 4x4 zapewnią darczyńcom przejażdżki samochodami zabytkowymi i terenowymi oraz żurek, kawę i herbatę. Dzięki Ochotniczej Straży Pożarnej z Nowego Opola każdy będzie mógł z bliska obejrzeć prawdziwy wóz strażacki. Zielone Pantery Airsoft Team zaproszą do skorzystania ze strzelnicy ASG. Dzięki Stajni Przydomowej WatraLeśnemu Konikowi będzie można wesprzeć WOŚP i przejechać się na kucyku.

Wieczorem na Placu gen. Sikorskiego – Koncert Finałowy. Od godz. 17:00 licytacje gadżetów, muzyka i mnóstwo gorących serc. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w Playback Show – wystarczy się przebrać i zatańczyć do wybranej piosenki.

Na Orkiestrowej scenie zaprezentuje się zespół Wysokie Stężenie Bluesa – laureaci III miejsca podczas III Przeglądu Zespołów Rockowych „Krótkie Spięcie 2018”.

O godz. 20:00 wielki finał, czyli Światełko do nieba. W tym roku, po raz pierwszy będzie to niezwykły pokaz laserowy. Wszystkich zachęcamy także do zabrania ze sobą zimnych ogni, żeby rozświetlić cały Plac.

Po wydarzeniach na Placu, zapraszamy do Pubu Pięć Sztuk na koncerty zespołów High Blood Pressure, Sixty’Sin, Koniec Listopada, Melodique Music Club & Cafe, gdzie wystąpi Grupa Piosenki Poetyckiej Macieja Turkowskiego i do Pracowni Rannych Pantofli na stand-up Rafała Rutkowskiego.

Dzięki Sieci Sklepów TOPAZ wszyscy wolontariusze będę mogli liczyć na ciepłą herbatę i małe co nieco do przekąszenia w Sztabie WOŚP w sali „Podlasie”. Darmowe ciepłe napoje i zniżki na pizzę będą czekać na nich także w Pizzeriach Da Grasso i Verona. Na herbatę, kawę i ciastka zapraszają również Pyszności po Całości (dodatkowo ciepły rosół), Kochanówka Arka Tarczyńskich, Sphinx, Studio „Melodique” Music Club & Cafe i Deutsche Schule.

Orkiestra gra co roku tylko dlatego, że jest z nami tylu wspaniałych ludzi. Wierzymy, że i tym razem Siedlce pokażą, iż wspólnymi siłami wszystkich ludzi otwartego serca możemy zdziałać naprawdę bardzo wiele! Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to także TY.

Tego dnia w setkach miast i miejscowości Polski będzie kwestować ponad 120 tysięcy wolontariuszy. Zbiórka datków odbędzie się również w kilkudziesięciu miastach w wielu krajach na świecie. Przez 26 lat działalności Fundacja WOŚP zakupiła sprzęt medyczny wydając ponad 700 mln zł zebranych w corocznych Finałach. Sukces Orkiestry jest sukcesem wszystkich, którzy chcą pomagać przekazując datki zarówno w dniu zbiórki, jak i w trakcie całorocznej działalności Fundacji.

Źródlo: MOK.

Adam Próchnicki: Kształćmy świadomych kierowców

Miasto15 stycznia 2019, 14:37
Środowisko instruktorów i egzaminatorów jest świadome, że ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W naszym środowisku pojawiły się inicjatywy szukania dróg...

Tomasz Araszkiewicz: Będzie budżetowe przesilenie

Miasto13 stycznia 2019, 21:30
Wierzę w duży rozsądek grupy radnych w liczbie „12” ale również wszystkich radnych bo przecież jest ich 23 i z pewnością wszyscy maja swoje wątpliwości co do zmian w bud...

Waldemar Koperkiewicz: Nie łączmy ośrodków kultury

Miasto07 stycznia 2019, 13:57
O twórczości artystycznej i muzycznych zainteresowaniach oraz czy warto połączyć siedleckie ośrodki kultury i o propozycji utworzenia miejskiego teatru mówi w drugiej części wy...

Waldemar Koperkiewicz: Magiczna Cicha noc

Miasto24 grudnia 2018, 23:32
O ulubionych malarzach i ich obrazach z motywem Bożego Narodzenia, magicznej mocy kolędy „Cicha noc”, potrawach na wigilijny stół oraz o własnej twórczości i o siedle...

Jerzy Myszkowski: Gospodarka ponad wszystko

Miasto16 grudnia 2018, 12:33
Nie będzie już w Siedlcach tak potężnego boomu inwestycyjnego jak w poprzednich latach, ale musimy być przygotowani do wykorzystania szans na pozyskanie dotacji z nowego budżetu unijnego. Wł...