Dzisiaj jest Poniedziałek, 17 czerwca, godzina: 06:11

Kultura

Spektakl The Room na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce CKiS

Kultura11 kwietnia 2019, 21:25

W sobotę 13 kwietnia o godz. 19 na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce Centrum Kultury i Sztuki ponownie zostanie wystawiony spektakl taneczny „The Room”. Reżyserami produkcji są Eliza Kindziuk i Sebastian Piotrowicz, a na scenie zobaczymy również Izabelę Orzełowską, Łukasza Czapskiego i Ilonę Gumowską.

Większość z tancerzy zaczynała karierę w siedleckim Teatrze Tańca Caro Iwony Orzełowskiej, z którym wywalczyli praktycznie wszystkie możliwe do zdobycia trofea na Mistrzostwach Świata i Europy Federacji IDO oraz uczestniczyli w wielu programach tanecznych polskich stacji telewizyjnych. Później rozjechali się po Europie i studiowali na zagranicznych uczelniach artystycznych. Teraz, po latach, bogatsi o zdobytą wiedzę i doświadczenia, co pewien czas spotykają się w Siedlcach i prezentują w teatrze CKiS własne produkcje.

Jak sami podkreślają „The Room” to spektakl, w którym pięcioro tancerzy próbuje znaleźć odpowiedź na wiele pytań oraz dokonać głębszej analizy atmosfery w rodzinnych domach i umownym pokoju, którym jest dla nich macierzysty teatr tańca. Relacje pomiędzy abstrakcyjnymi postaciami, inspiracja ich wspomnieniami i doświadczeniami, w połączeniu z prostotą codziennych ruchów i zachowań zbudują na scenie ciepło rodzinnego domu oraz spowodują, że każdy widz odnajdzie w "The Room" cząstkę siebie. Artyści poprzez technikę tańca współczesnego odkryją nowe formy wykorzystania mebli i przedmiotów otaczających nas na co dzień, urozmaicając to o elementy innych technik tanecznych, m.in. breakdance. Warto wybrać się na ten spektakl.

Spektakl realizowany w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Siedlce.  

 

 

Eliza Anna Kindziuk (ur. 1991) – choreograf, pedagog tańca, tancerka. (www.elizakindziuk.com)

Swoje pierwsze taneczne kroki stawiała już w wieku 7 lat w Szkole Tańca Caro Dance pod opieką Iwony Marii Orzełowskiej. Przez wiele lat pod szyldem zespołu wywalczyła tytuły Mistrzyni Polski, Europy i Świata w różnorodnych kategoriach jako solistka, w duetach i formacjach (Federacja IDO). W tym samym czasie odtwarzała solowe role w spektaklach Teatru Tańca Caro, między innymi: ‘We Are’, ‘Delta 12’, ‘Carmen’, ‘Romeo & Juliet’, z którymi miała przyjemność występować w wielu krajach na całym świecie, m.in.: Francja, Niemcy, Szwecja, USA, Rosja, Republika Korei Południowej.

W 2009 roku była jedną z finalistów 4 edycji programu telewizyjnego ‘You can dance – Po prostu tańcz!’ emitowanego przez telewizję TVN, docierając do TOP 8.

Od 2012 jest licencjonowanym Instruktorem Tańca Jazzowego (IKK, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie), a w roku 2013 ukończyła licencjat o kierunku Turystyka i Rekreacja na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie (specjalizacja Fitness).

Lata 2013 - 2017 spędziła za granicą studiując Taniec Współczesny i Pedagogikę Tańca na austriackiej uczelni Anton Bruckner Privatuniversität w Linz, w międzyczasie realizując międzynarodowe stypendium w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst we Frankfurcie (Main) w Niemczech. Odbyła staż w niemieckim teatrze WEE Dance Company/ Gerhart Hauptmann-Theater Görlitz-Zittau pod dyrekcją Marko E. Weigert oraz Dan Pelleg.

Od września 2017 do grudnia 2018 pełniła funkcję Zastępcy Kierownika Artystycznego w Teatrze Tańca Caro w Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce. W maju 2018 odbyła się premiera jej pierwszego spektaklu ‘The Room’, który poruszał tematykę domu i rodziny, a całość wyrażona była w formie tańca współczesnego. W tym roku przygotowała kolejny spoektakl: "See Me".
W ramach pracy organizowała międzynarodowe eventy, takie jak ‘Art in Motion’ razem z Seoul Dance Company z Republiki Korei czy też International Festival of Jazz & Contemporary Dance razem z CODARTS University z Rotterdamu, z Holandii. W międzyczasie jako solistka występowała w spektaklach ‘The Room’ oraz ‘Chleba Naszego Powszedniego Daj Nam Panie…’. W październiku 2018 prowadziła i koordynowała tournee spektaklu ‘After Before’ w choreografii Macieja Kuźmińskiego po 10 miastach Polski.

Przez 20 lat swojej tanecznej kariery miała okazję współpracować z wieloma polskimi i międzynarodowymi choreografami/nauczycielami tańca, m.in.: Gabriel Castillo, Regina van Berkel, Eldad Ben Sasson, Jarek Cemerek, Evangelos Poulinas, Jason Jacobs, Genevieve Coupal, Thierry Verger, Maciej Kuźmiński, Paulina Andrzejewska, Katarzyna Skawińska, Anna Wielogórska.

Od 2009 regularnie prowadzi warsztaty w zakresie tańca współczesnego, jazzowego, improwizacji oraz choreografii dla wielu polskich i zagranicznych szkołach tańca (Niemcy, Austria, Korea Południowa). Jej choreografie zdobywały główne nagrody w Mistrzostwach Polski, Europy i Świata federacji IDO, jak również kwalifikowały się do Międzynarodowych Festiwali Tańca.

Koncert Sweet Angels przy fontannie

Kultura13 czerwca 2019, 10:14
W czwartek 13 czerwca o godz. 18 na Skwerze przy fontannie wystąpi Sweet Angels.    Zespół Wokalny Sweet Angels powstał w 2007 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlca...

Koncert przy fontannie. Piosenka Poetycka Klasycznie

Kultura10 czerwca 2019, 13:12
We wtorek 11 czerwca o godz. 19 na Skwerze przy fontannie rozpocznie się koncert Grupy Piosenki Poetyckiej oraz Kwartetu Smyczkowego Aleksandria, działających przy Miejskim Ośrodku Kultury....

Wystawa Włodzimierza Krzemińskiego: Fotografie codzienności

Kultura30 maja 2019, 12:59
    W Galerii Fotografii Fokus MOK przy ul. Pułaskiego 7 od 30 maja można oglądać wystawę zdjęć Włodzimierza Krzemińskiego, zatytułowaną „Fotografie codzi...

Koncert zespołu Niekompletni: Graj nam świecie

Kultura28 maja 2019, 11:14
We wtorek 28 maja o godz. 19 w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Pułaskiego 6 rozpocznie się koncert zespołu Niekompletni.   Zespół Niekompletni to projekt, ...

Wiesław Miadziółko: Gramy przeboje, który słucha świat

Kultura12 maja 2019, 10:55
Jesteśmy obecni na siedleckiej scenie już 35 lat. Zaczynaliśmy w klubie studenckim Limes, teraz gramy na własny rachunek. Mamy własne utwory instrumentalne, ale publiczność najchętn...