Dzisiaj jest Czwartek, 20 lutego, godzina: 17:55

Miasto

W niedzielę w Siedlcach kwesta WOŚP. Dużo imprez towarzyszących

Miasto07 stycznia 2020, 21:32

W niedzielę 12 stycznia odbędzie 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznej kwesty jest pozyskanie środków dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Także w Siedlcach na ulicach miasta od rana będzie trwać zbiórka pieniędzy. Przygotowania w Sztabie, który działa, jak co roku, przy Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach, idą pełną parą

Tego dnia w wielu miastach Polski oraz kilkudziesięciu miastach świata kwestować będzie ponad 120 tysięcy wolontariuszy. Przez 27 lat działalności Fundacja WOŚP zakupiła sprzęt medyczny wydając ok. miliarda zł zebranych w corocznych Finałach. Sukces Orkiestry jest sukcesem wszystkich, którzy chcą pomagać przekazując datki zarówno w dniu zbiórki, jak i w trakcie całorocznej działalności Fundacji.

W Siedlcach tradycyjnie obok kwesty odbędzie się mnóstwo imprez towarzyszących. O godz. 9:00 w lesie Sekulskim rozpocznie się 28 km marsz nordic walking z Klubem NoWi Siedlce. W Kręgielni Factory 157 i Sali Zabaw Młynek czekać na was będzie „wośpowy” sklepik z gadżetami i słodkościami. Kulinarne Poddasze zaprasza w godz. 10:00-17:00 na warsztaty z dekorowania wośpowych serduszek. Działać będzie również tradycyjny punkt sprzedaży rzeczy przeróżnych, kwadratowych i podłużnych, czyli sklepik WOŚP czynny od godz. 12:00 w sali widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach.

Galerii Siedlce swoje motocykle zaprezentują Free Motor Bikers Siedlce, ratownicy z RM Meditrans przeprowadzą pokazy pierwszej pomocy, a Krav Maga Siedlce KMCS POLAND pokazy krav magi. Odbędzie się także Kiermasz Ciast i koncert 6. Artystycznej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej "Riff" Siedlce.

Orkiestrę będzie można wspomóc również w Hali ARMS podczas maratonu Zumba Fitness o godz. 12:00 i meczu koszykówki UKS Basket Siedlce – UKS WGR Team Grójec  o godz. 17:00 i dzień przed finałem, 11 stycznia w Pubie Pięć Sztuk podczas koncertu zespołów TZN XENNA, Bang Bang, Bunch of Handsome i Hazy Snooze.

Od godz. 9:00 zapraszamy na Plac gen. Sikorskiego na MOTO-ORKIESTRĘ – niesamowitą gratkę dla wszystkich fanów motosportu!

Będziecie mogli zobaczyć słynne auta Hołowczyc Racing Team, Dacia Duster Cup, wystawę aut Renault i wylicytować vouchery na przejażdżkę z zawodnikiem Hołowczyc Racing Team. Na wystawę motocykli superbike i prezentację zespołu „od kuchni” zaprasza Rychlik Racing Team. Na Placu pojawią się również czołowi zawodnicy polskiego driftingu (Mateusz „Mały” Pawlak, Marcin „Małpa” Skwierczyński), wyścigów na 1/4mili (Firmy ProTurbo oraz Szefo Performance) ze swoimi autami, a także czołowy zawodnik kartingu Patryk Jastrzębski wraz ze swoimi gokartami. Dzięki stowarzyszeniom MTZ Korba, NATURA-lnie 4x4, Moto Siedlce, ATV Quady Siedlce i Motocross Enduro SRC będziecie mogli zobaczyć wystawę aut zabytkowych, terenowych, sportowych i egzotycznych, motocykli, motocross, stunt, quadów i gokartów. Odbędą się także pokazy driftingu, procedury startowej wyścigów na ¼ mili, stuntu motocyklowego i rowerowego, kartingu, a dla chętnych, którzy wspomogą WOŚP możliwość przejażdżki z zawodnikami i wystawcami oraz wyjątkowe zabiegi – od kosmetyki po chip tuning. Przeprowadzimy także szkolny konkurs malowania samochodów.

Na torze motocrossowym MX Czerniejew będziecie mogli przejechać się autem typu WRC z kierowcą Hołowczyc Racing Team, autami terenowymi Natura-lnie 4x4, quadami ATV Quady Siedlce i zobaczyć profesjonalne pokazy Motocross Enduro SRC. Wszystkich chętnych na tor do Czerniejewa o godz. 12:00 przewiezie specjalny autobus z Placu Sikorskiego.

Wieczorem na Placu gen. Sikorskiego – Koncert Finałowy. Zaczynamy o godz. 17:00 Parody Voice – dzięki nim na scenie zobaczycie m.in. Sarsę, Shazzę i Sławomira. Zaraz po nich, o godz. 19:00 na naszej scenie wystąpi zespół Freestyle. Grupa powstała w 2014 roku. Założycielem, liderem i wokalistą zespołu jest Grzegorz Tchórzewski – muzyk, dj i producent. Freestyle wprowadza dużo świeżych dźwięków w swoje taneczne utwory, jednak lubią czasem korzystać z klasycznych dźwięków muzyki Dance.

O godz. 20:00 zapraszamy na tradycyjne Światełko do nieba.

Orkiestra gra co roku tylko dlatego, że jest z nami tylu wspaniałych ludzi. Wierzymy, że i tym razem Siedlce pokażą, iż wspólnymi siłami wszystkich ludzi otwartego serca możemy zdziałać naprawdę bardzo wiele! Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to także TY.

Źródło: MOK, WOŚP

Krzysztof Chaberski. Mamy inne wizje

Miasto15 lutego 2020, 19:53
Było kilka spięć między nami: olbrzymi wzrost opłaty za segregację śmieci, czynsze w mieszkaniach komunalnych i STBS, o finansowanie sportu, dywidendy ze spółek miejskich, itd. Mieli...

Joanna Janus. W emerytach jest energia

Miasto10 lutego 2020, 10:28
W wykładach Siedleckiego Uniwersytetu III Wieku uczestniczy 850 emerytów, a ponad 400 oczekuje na przyjęcie. Dla niektórych samotnych osób spotkanie na wykładzie lub udział...

Maciej Nowak. To tylko administrowanie miastem

Miasto31 stycznia 2020, 09:57
Moim zdaniem wchodzimy w okres stagnacji, który będzie się pogłębiał i potrwa kilka lat. Prezydent ograniczył się do administrowania miastem i nie przedstawił żadnej wizji Siedlec n...

Sławomir Garucki. Kopciuchy wciąż dymią

Miasto26 stycznia 2020, 17:03
Strażnicy miejscy w ostatnim okresie przeprowadzili blisko 50 kontroli czym ludzie palą w piecach. Interweniujemy w związku ze zgłoszeniami mieszkańców lub z inicjatywy własnej i z prz...

Roman Ignaciuk. Popieramy prezydenta miasta

Miasto12 stycznia 2020, 17:10
O braku poparcia inicjatyw Bezpartyjnych Siedlec i prezydenta Andrzeja Sitnika ze strony radnych z pozostałych klubów, uchwaleniu budżetu miasta na 2020 rok tylko ich głosami oraz własny...