Dzisiaj jest Wtorek, 22 września, godzina: 12:13

Miasto

W niedzielę w Siedlcach kwesta WOŚP. Dużo imprez towarzyszących

Miasto07 stycznia 2020, 21:32

W niedzielę 12 stycznia odbędzie 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznej kwesty jest pozyskanie środków dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Także w Siedlcach na ulicach miasta od rana będzie trwać zbiórka pieniędzy. Przygotowania w Sztabie, który działa, jak co roku, przy Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach, idą pełną parą

Tego dnia w wielu miastach Polski oraz kilkudziesięciu miastach świata kwestować będzie ponad 120 tysięcy wolontariuszy. Przez 27 lat działalności Fundacja WOŚP zakupiła sprzęt medyczny wydając ok. miliarda zł zebranych w corocznych Finałach. Sukces Orkiestry jest sukcesem wszystkich, którzy chcą pomagać przekazując datki zarówno w dniu zbiórki, jak i w trakcie całorocznej działalności Fundacji.

W Siedlcach tradycyjnie obok kwesty odbędzie się mnóstwo imprez towarzyszących. O godz. 9:00 w lesie Sekulskim rozpocznie się 28 km marsz nordic walking z Klubem NoWi Siedlce. W Kręgielni Factory 157 i Sali Zabaw Młynek czekać na was będzie „wośpowy” sklepik z gadżetami i słodkościami. Kulinarne Poddasze zaprasza w godz. 10:00-17:00 na warsztaty z dekorowania wośpowych serduszek. Działać będzie również tradycyjny punkt sprzedaży rzeczy przeróżnych, kwadratowych i podłużnych, czyli sklepik WOŚP czynny od godz. 12:00 w sali widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach.

Galerii Siedlce swoje motocykle zaprezentują Free Motor Bikers Siedlce, ratownicy z RM Meditrans przeprowadzą pokazy pierwszej pomocy, a Krav Maga Siedlce KMCS POLAND pokazy krav magi. Odbędzie się także Kiermasz Ciast i koncert 6. Artystycznej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej "Riff" Siedlce.

Orkiestrę będzie można wspomóc również w Hali ARMS podczas maratonu Zumba Fitness o godz. 12:00 i meczu koszykówki UKS Basket Siedlce – UKS WGR Team Grójec  o godz. 17:00 i dzień przed finałem, 11 stycznia w Pubie Pięć Sztuk podczas koncertu zespołów TZN XENNA, Bang Bang, Bunch of Handsome i Hazy Snooze.

Od godz. 9:00 zapraszamy na Plac gen. Sikorskiego na MOTO-ORKIESTRĘ – niesamowitą gratkę dla wszystkich fanów motosportu!

Będziecie mogli zobaczyć słynne auta Hołowczyc Racing Team, Dacia Duster Cup, wystawę aut Renault i wylicytować vouchery na przejażdżkę z zawodnikiem Hołowczyc Racing Team. Na wystawę motocykli superbike i prezentację zespołu „od kuchni” zaprasza Rychlik Racing Team. Na Placu pojawią się również czołowi zawodnicy polskiego driftingu (Mateusz „Mały” Pawlak, Marcin „Małpa” Skwierczyński), wyścigów na 1/4mili (Firmy ProTurbo oraz Szefo Performance) ze swoimi autami, a także czołowy zawodnik kartingu Patryk Jastrzębski wraz ze swoimi gokartami. Dzięki stowarzyszeniom MTZ Korba, NATURA-lnie 4x4, Moto Siedlce, ATV Quady Siedlce i Motocross Enduro SRC będziecie mogli zobaczyć wystawę aut zabytkowych, terenowych, sportowych i egzotycznych, motocykli, motocross, stunt, quadów i gokartów. Odbędą się także pokazy driftingu, procedury startowej wyścigów na ¼ mili, stuntu motocyklowego i rowerowego, kartingu, a dla chętnych, którzy wspomogą WOŚP możliwość przejażdżki z zawodnikami i wystawcami oraz wyjątkowe zabiegi – od kosmetyki po chip tuning. Przeprowadzimy także szkolny konkurs malowania samochodów.

Na torze motocrossowym MX Czerniejew będziecie mogli przejechać się autem typu WRC z kierowcą Hołowczyc Racing Team, autami terenowymi Natura-lnie 4x4, quadami ATV Quady Siedlce i zobaczyć profesjonalne pokazy Motocross Enduro SRC. Wszystkich chętnych na tor do Czerniejewa o godz. 12:00 przewiezie specjalny autobus z Placu Sikorskiego.

Wieczorem na Placu gen. Sikorskiego – Koncert Finałowy. Zaczynamy o godz. 17:00 Parody Voice – dzięki nim na scenie zobaczycie m.in. Sarsę, Shazzę i Sławomira. Zaraz po nich, o godz. 19:00 na naszej scenie wystąpi zespół Freestyle. Grupa powstała w 2014 roku. Założycielem, liderem i wokalistą zespołu jest Grzegorz Tchórzewski – muzyk, dj i producent. Freestyle wprowadza dużo świeżych dźwięków w swoje taneczne utwory, jednak lubią czasem korzystać z klasycznych dźwięków muzyki Dance.

O godz. 20:00 zapraszamy na tradycyjne Światełko do nieba.

Orkiestra gra co roku tylko dlatego, że jest z nami tylu wspaniałych ludzi. Wierzymy, że i tym razem Siedlce pokażą, iż wspólnymi siłami wszystkich ludzi otwartego serca możemy zdziałać naprawdę bardzo wiele! Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to także TY.

Źródło: MOK, WOŚP

Siedlce obywatelskie?

Miasto07 września 2020, 19:56
Niektóre z istniejących w Siedlcach stowarzyszeń i fundacji są bardzo aktywne, inne w mniejszym stopniu. Brakuje badań i mierników, ale mimo wszystko można uznać, że miesz...

Koncert na Dni Siedlec z Patrycją Markowską

Miasto31 sierpnia 2020, 22:39
Patrycja Markowska oraz zespół Poparzenia Kawą Trzy będą gwiazdami koncertu z okazji Dni Siedlec, który odbędzie się w sobotę 5 września o godz. 18 na terenach zielonych przy ...

Profesor Mirosław Minkina rektorem elektem UPH

Miasto12 czerwca 2020, 16:27
Uczelniane Kolegium Elektorów Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, w dniu 3 czerwca, wybrało  dr hab. Mirosława Minkinę, profesora uczelni, Rektore...

Prof. Tomasz Nowak: Sztuka nas wzbogaca

Miasto10 kwietnia 2020, 20:48
Reklama musi być osadzona w przestrzeni publicznej, komponować się z otoczeniem, architekturą zabudowy, a tak nie jest. W większości miast, także w Siedlcach, jest w tym zbyt dużo przypadko...

Jacek Myszkowski. Stoimy w miejscu, mamy constans.

Miasto24 lutego 2020, 12:21
Uważam, że miasto może korzystać z dywidend, byle służyły rozwojowi, a nie były kolokwialnie mówiąc przejadane. Przy korzystaniu z ich powinna być zachowana równowaga. W pie...